Licytacja monety na pomoc szpitalowi

Data publikacji: 03.04.2020 14:27
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Muzeum im. Orła Białego

Muzeum imienia Orła Białego w Skarżysku wystawiło na licytację monetę Narodowego Banku Polskiego wybitą w trakcie programu „My Polacy 1918-2018”.

- To jedna z najcenniejszych pamiątek, którą zapamiętamy z minionego 50-lecia muzeum - mówi dyrektor placówki Grzegorz Bień.

Pieniądze z licytacji będą przeznaczone na potrzeby Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej.

Numizmat został wybity przez Mennicę Polską S.A. na zlecenie NBP. Podarował ją Muzeum zastępca dyrektora NBP w Kielcach Krzysztof Szczerba, podczas ubiegłorocznej majowej konferencji z okazji 180. rocznicy budowy Huty Rejów. Moneta przedstawia wizerunek Romana Rybarskiego i jest jedną z cyklu „Wielcy Polscy Ekonomiści”.

Cena wywoławcza monety to 500 zł. Licytować można od dziś (3 kwietnia) do dnia 17 kwietnia, do godz. 12.00. Licytacja odbywa się za pośrednictwem profilu na Facebooku. Wszystkim uczestnikom licytacji, którzy zadeklarują swoje kwoty, ale nie wylicytują głównej nagrody, Muzeum oferuje gratisowe bilety dla sześciu osób.

ZAPRASZAMY DO LICYTACJI

Reklama