Co robić podczas pandemii? Skalbmierz wychodzi naprzeciw nudzie

Data publikacji: 03.04.2020 16:44
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Walka z koronawirusem trwa, większość z nas spędza ten czas w domu. Co można robić w tym czasie?

Sposób na spędzenie tego czasu pokazał m.in. Urząd Miasta i Gminy w Skalbmierzu, ogłaszając konkurs pod hasłem „Wiedzę o regionie poszerzamy - wirusowi podołamy”.

Konkurs został zainicjowany przez Kamila Włosowicza, zastępcę burmistrza miasta.

Samorządowiec podkreśla, że w związku z komunikatami i zaleceniami rządu oraz informacjami Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w tym o konieczności pozostania w domu, zrodziła się inicjatywa, która ma na celu umilić czas spędzony w domu, a przy okazji sprzyjać poszerzaniu wiedzy historycznej o skalbmierskim regionie.

- Codziennie do 10 kwietnia w samo południe na stronie internetowej urzędu, pojawiać się będzie pytanie dotyczące historii gminy Skalbmierz. Wszyscy zainteresowani mogą odpowiadać na nie drogą e-mailową. Każda pierwsza nadesłana odpowiedź jest premiowana. Dla osoby, która wykaże się wiedzą i refleksem, przewidziana jest nagroda w postaci książki. Będą to pozycje głównie o tematyce regionalnej oraz gadżety Urzędu Miasta i Gminy w Skalbmierzu, tj. długopis, ołówek, brelok, opaska odblaskowa i papierowa torebka - zaznacza.

Dodaje, że codziennie przyznawane są punkty także pozostałym uczestnikom zabawy. Do 10 kwietnia zostaną one podliczone. Na koniec zabawy 10 osób z największą liczbą punktów otrzyma upominki oraz Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skalbmierz.

- Inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem. Odbieramy wiele e-maili. W planach mamy także stworzenie internetowego quizu z dodatkowymi pytaniami tak, by każdy mógł się sprawdzić w swoim domowym zaciszu wraz z rodziną o swojej małej ojczyźnie - dodaje.

Odpowiedzi na pytanie wraz z imieniem i nazwiskiem należy wysłać na adres: konkurs@skalbmierz.eu.

Przykładowe pytanie:
Komu i jakiemu wydarzeniu poświęcona jest pamiątkowa tablica, która znajduje się na budynku przy ul. Republiki Partyzanckiej 3 w Skalbmierzu?

Reklama