Leśnicy zachęcają do odwiedzania lasu w Internecie

Data publikacji: 04.04.2020 13:36
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Edyta Nowicka przypomina, że w związku z walką z pandemią koronawirusa obowiązuje zakaz wstępu do lasu.

- Tęsknotę za lasem mogą tymczasem wypełnić materiały udostępnione w Internecie. Na stronach nadleśnictw, profilach w mediach społecznościowych można oglądać filmy i ciekawostki związane z lasem. Przygotowano też konkursy i zadnia dla najmłodszych - informuje.

Zakaz wstępu do lasu będzie obowiązywał na terenie całego kraju do 11 kwietnia. Od 1 kwietnia obowiązuje też zakaz wstępu do parków i na place zabaw.

W Starachowicach do dziś nie odnotowano żadnych interwencji związanych z łamaniem tego zakazu. Jak informuje Paweł Kusiak z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, na terenie miasta pracują wzmożone patrole. W przypadku Parku Miejskiego w Starachowicach sytuacja jest prostsza, bo trwa modernizacja tego terenu. Odbywają się tam prace budowalne, więc znaczna część parku i tak jest wyłączona z użytkowania. Wprawdzie można wejść na jego teren z drugiej strony, ale na razie nie odnotowano tam spacerowiczów.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama