Patron Jędrzejowa na ulicach miasta. Modlono się o ustanie pandemii

Data publikacji: 04.04.2020 17:11
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.04.2020. Jędrzejów. Ojciec Jakub Zawadzki błogosławi relikwiami bł. Wincentego Kadłubka

04.04.2020. Jędrzejów. Ojciec Jakub Zawadzki błogosławi relikwiami bł. Wincentego Kadłubka
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Samochód z relikwiami błogosławionego Wincentego Kadłubka przejechał w sobotę wszystkie ulice Jędrzejowa. Pojazd, z którego ojciec Jakub Zawadzki, proboszcz klasztoru ojców cystersów błogosławił mieszkańców wyjechał sprzed świątyni i wjeżdżał w każdy niemal zakątek miasta.

Jak mówił nam ojciec Jakub Zawadzki wydarzenie miało związek z trudną sytuacją wywołaną pandemią.

- Aby mieszkańcy mieli siłę walczyć z zarazą oraz by patron miasta chronił Jędrzejów i jego mieszkańców - podkreślił. Jak dodał, jest to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ nie pamięta sytuacji, w której oprócz procesji z relikwiami z okazji odpustu klasztornego Jędrzejów i jego mieszkańcy byli błogosławieni relikwiami.

- Pandemia skłoniła mnie do tego, aby tak zrobić i nie bez przypadku wybrano godzinę 15.00, bo to godzina miłosierdzia. Dlatego chcemy prosić za wstawiennictwem patrona miasta o Bożą opiekę na czas pandemii dla całego miasta i jego mieszkańców. To szczególny i trudny czas,  który może być czasem wielkiej łaski dla każdego mieszkańca Jędrzejowa, szczególnie dla tych, którzy wierzą w moc bł. Wincentego Kadłubka - podkreślił.

Jak się okazało podczas błogosławieństwa na ulicach nie brakowało mieszkańców, którzy klękali i modlili się. Bł. Wincenty Kadłubek patronem Jędrzejowa jest od 1 stycznia 2016 roku.

Reklama