W gminie Wiślica powstaje przystań kajakowa

Data publikacji: 05.04.2020 11:45
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.09.2019 Wiślica. Kolegiata i rynek. Widok

21.09.2019 Wiślica. Kolegiata i rynek. Widok
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Budowa przystani kajakowej nad Nidą, to jedno z najważniejszych inwestycji przewidzianych w tym roku do realizacji przez samorząd gminy Wiślica. Zadanie ma zostać zrealizowane w ramach rewitalizacji miasta.

Jak informuje Jarosław Jaworski, burmistrz Wiślicy, w ramach inwestycji zostaną zakupione m.in. kajaki, kamizelki ratunkowe, wiosła, czy przyczepy do przewożenia kajaków. Zakres prac obejmuje także zagospodarowanie pobliskiego terenu.

- Będzie pole biwakowe i mini-plaże. Powstanie także chodnik, który będzie budowany od ulicy Tysiąclecia aż do samej rzeki Nidy - zaznacza.

Dzięki temu uczestnicy spływów kajakowych będą mogli cumować w pobliżu miasta i zwiedzać je.    

- Chcielibyśmy, aby przystań połączona była z zalewem, który znajduje się w miejscu starorzecza, tak aby również to miejsce mogło być wykorzystane przez turystów.

Burmistrz zaznacza, że w planach jest także budowa większego zalewu o powierzchni 100 ha. Władze chciałyby wybudować zbiornik retencyjno-rekreacyjny.

Taka koncepcja jest złożona w Ministerstwie Żeglugi Śródlądowej i Wodach Polskich w Krakowie. Koszt budowy przystani wynosi około 150 tys. zł.

Reklama