Maciej Giemza tęskni już za rajdami

Data publikacji: 05.04.2020 15:09
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: Maciej Giemza - zawodnik Orlen Team

Na zdjęciu: Maciej Giemza - zawodnik Orlen Team
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Z powodu pandemii koronawirusa odwołanych zostało już kilka tegorocznych imprez, które miały być organizowane pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Motocyklowej. Z tego powodu, od stycznia przerwę w startach ma m.in. zawodnik ORLEN Team, kielczanin Maciej Giemza.

- W planach miałem udział w Abu Dhabi Desert Challange. Ta pierwsza runda FIM Cross-Country Rallies World Cup, miała się odbyć w marcu. Rally Kazachstan przeniesiony zostanie najprawdopodobniej z końca maja na sierpień. W Pucharze Świata Baja odwołano już  imprezy w Portugalii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Jordanii. Tęsknię już za rajdami, ale trudno powiedzieć kiedy będziemy mogli zacząć rywalizację. W tym momencie nie możemy nawet trenować. Niestety, ten sezon pod względem sportowym, nie będzie należał do udanych - stwierdził wychowanek KTM Novi Korona Kielce.

25-letni Maciej Giemza, wielokrotny mistrz Polski enduro, w tegorocznym 42. Rajdzie Dakar rozegranym w Arabii Saudyjskiej zajął w klasyfikacji motocyklistów 17. miejsce.

Tagi do tego wpisu
Reklama