Każdy mieszkaniec gminy Małogoszcz otrzyma flagę

Data publikacji: 05.04.2020 19:42
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Każde gospodarstwo domowe w gminie Małogoszcz otrzyma biało-czerwoną flagę państwową. Z taką inicjatywą wyszedł Urząd Miasta i Gminy w Małogoszczu wraz z Cementownią Lafarge.

Burmistrz Mariusz Piotrowski informuje, że flagi już zostały zamówione, aby mogły dotrzeć do mieszkańców na tegoroczne święto 3 Maja. Jak dodaje, w tej wspólnej akcji chodzi o to, aby w gminie kultywowane były wartości patriotyczne.

- Jesteśmy taką gminą, gdzie historia i patriotyzm są od lat pielęgnowane zwłaszcza w kontekście bitwy pod Małogoszczem, jednej z największych bitew Powstania Styczniowego. Dlatego chcielibyśmy, aby te wartości były również prezentowane przez wywieszenie flag. Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mieszkańcy gminy mają flagi, wyszliśmy wraz z Cementownią Lafarge Małogoszcz z inicjatywą, aby je zakupić dla każdego gospodarstwa. Po to, aby w święta patriotyczne były wywieszone w każdym domu - podkreśla Mariusz Piotrowski.

Jak dodaje burmistrz, w obecnej sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa gmina może mieć problem z dostarczeniem flag na czas do każdego domu. Niewykluczone, że dotrą dopiero na 11 listopada. Jak mówi włodarz gminy, przed pandemią był pomysł, aby flagi do mieszkańców dostarczyli sołtysi, jednak teraz nie chcemy nikogo narażać. Dlatego rozważamy, czy nie wydłużyć terminu na dostarczenie flag, aby dotarły do mieszkańców gminy na święto odzyskania przez Polskę Niepodległości - dodaje burmistrz.

Zakup flag to wydatek około 40 tys. zł. Po połowie koszty pokryje gmina Małogoszcz oraz Cementownia Lafarge.

Reklama