Odkażali przejścia dla pieszych

Data publikacji: 06.04.2020 10:26
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.04.2020. Kielce. Dezynfekcja kładki dla pieszych przy ul. Źródłowej

06.04.2020. Kielce. Dezynfekcja kładki dla pieszych przy ul. Źródłowej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Po autobusach i przystankach w Kielcach dezynfekcji poddane zostały także przejścia dla pieszych. Miasto rozszerza zakres dezynfekcji w związku z epidemią.

Jak poinformował w mediach społecznościowych prezydent Kielc Bogdan Wenta, w celu zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa, dezynfekcji poddane zostały kolejne miejsca o znacznej koncentracji ruchu i gromadzenia się pieszych.

Od poniedziałku pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych pojawią się m.in. na przejściach dla pieszych przy głównych ciągach komunikacyjnych, przejściach podziemnych oraz kładkach dla pieszych. Płyn używany do dezynfekcji działa nie tylko na bakterie, grzyby i pleśń, ale jest również wirusobójczy. Środek, który posiada pozwolenie Ministerstwa Zdrowia jest bezpieczny dla ludzi - na co dzień jest stosowany m.in. do utrzymania higieny w szpitalach.

Od kilku tygodni dezynfekcje autobusów prowadzi także Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji.
Innym działaniem mającym pomóc w zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa jest wyłączenie przycisków uruchamiających zielone światło przy przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów.

Reklama