Kielecka Caritas i WOT rozdają paczki dla potrzebujących

Data publikacji: 06.04.2020 12:52
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.04.2020 Kielce. Caritas i Wojska Obrony Terytorialnej rozdają żywność potrzebującym

06.04.2020 Kielce. Caritas i Wojska Obrony Terytorialnej rozdają żywność potrzebującym
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Caritas Diecezji Kieleckiej i żołnierze z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozdawali dziś na kieleckim Białogonie paczki z żywnością dla osób potrzebujących.

Jak informuje siostra Iwona Stachurska, paczki zawierają produkty, z których będzie można przygotować wielkanocny posiłek.

- Staramy się, by ludzie bardzo nie odczuli tej sytuacji. I tak są już na tyle przygnębieni tym co dzieje. Dlatego dla tych najbardziej potrzebujących przygotowaliśmy paczki z podstawowymi produktami jak: mąka, ryż, makaron, czekolady, cukier, chrzan, czy wędlina. Mamy nadzieję, że dla obdarowanych będzie to mały promyk radości w tych trudnych dla wszystkich czasach - dodała siostra Iwona Stachurska.

W akcję rozdawania paczek włączyli się żołnierze z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jak informuje Daniel Woś, rzecznik tej formacji, w ciągu kilku tygodni żołnierze WOT dostarczyli już ponad 150 ton żywności dla potrzebujących.

- Od kilku tygodni nasi żołnierze walczą z koronawirusem. Nie jest to walka bezpośrednia, ale przede wszystkim wsparcie lokalnej społeczności. Mamy możliwość pomocy naszym mieszkańcom poprzez dystrybuowanie i rozwożenie żywności. W ciągu kilku tygodni udało nam się przewieźć ponad 150 ton żywności w różne, nawet najdalsze zakątki województwa - dodał Daniel Woś.

Jak informuje ksiądz Krzysztof Banasik, w sumie od początku walki z epidemią do mieszkańców regionu trafiło kilkaset paczek z żywnością.

- Dostarczyliśmy 340 paczek do domów seniorów, głównie w Kielcach i okolicach. Blisko 100 paczek wydaliśmy już osobom bezdomnym. W terenie działają nasze stołówki, których pracownicy dowożą posiłki do domów potrzebujących lub są one wydawane na zewnątrz. W tym tygodniu nadal będziemy rozwozić do domów produkty spożywcze i także przed świętami paczki trafią do osób bezdomnych - dodał ksiądz Krzysztof Banasik.

W akcję pomocy dla osób potrzebujących włączyli się również żołnierze z Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy.

Reklama