Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji: 06.04.2020 15:01
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

3,5 promila alkoholu w organizmie miał 25-letni kierujący samochodem osobowym, który został ujęty przez policjanta po służbie. Do zdarzenia doszło w sobotnią noc w gminie Pacanów.

Jak informuje Tomasz Piwowarski, rzecznik KPP w Busku-Zdroju, uwagę policjanta zwróciło zachowanie kierowcy volkswagena polo, którego tor jazdy mógł świadczyć, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Policjant zatrzymał auto. Okazało się, że mężczyzna przewoził także dwóch pasażerów. Kiedy policjant od kierującego poczuł zapach alkoholu, powiadomił dyżurnego z buskiej komendy.

- Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, podczas badania stanu trzeźwości wykazali, że również pasażerowie, 26 i 29-latek, byli nietrzeźwi. Pojazd trafił na parking, a nietrzeźwy kierowca do policyjnego aresztu.

Za kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywnę.

Wszyscy trzej odpowiadać będą także za niestosowanie się do obostrzeń i złamanie przepisów związanych z zakazem przemieszczania się, za co grozi grzywna od 5 do 30 tys. zł.     

Reklama