Władze uniwersytetu czekają na pytania studentów [FORMULARZ]

Data publikacji: 06.04.2020 16:49
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Rektorat przy ul. Żeromskiego

Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Rektorat przy ul. Żeromskiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jeszcze przez kilka godzin, do północy, studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach mogą zgłaszać pytania, które chcą zadać władzom tej uczelni. Czekają na nie prorektor do spraw kształcenia profesor Monika Szpringer oraz prorektor do spraw nauki profesor Michał Arabski.

Po raz pierwszy władze uczelni odpowiedzą na pytania studentów „na żywo”, ze studia telewizyjnego Uniwersyteckiego Centrum Mediów UJK. Ten program rozpocznie się w środę, 8 kwietnia, o godzinie 11.00 na uczelnianych platformach internetowych: YouTube i Facebook.

Jak wyjaśnia Piotr Burda, rzecznik kieleckiego uniwersytetu, tę formę kontaktu wymusiła obecna sytuacja w kraju, związana z pandemią. Studenci mają wiele pytań i wątpliwości, którymi chętnie się dzielą.

- Na kilka godzin przed zakończeniem przyjmowania pytań, mamy ich blisko 150. Są wśród nich także pozdrowienia, ale głównym tematem są studia oraz kwestia dotycząca tego, jak będą wyglądały egzaminy, zaliczenia - wyjaśnia.

Na pytania studentów odpowiedzą prorektorzy, ale głos zabierze także rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, profesor Jacek Semaniak, który wystąpi z przesłaniem do społeczności uniwersyteckiej.

Zadaj pytanie władzom uczelni - formularz

Reklama