Druga osoba zakażona w przychodni przy ul. Żelaznej

Data publikacji: 06.04.2020 17:16
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.04.2020. Kielce. Powiatowe Centrum Usług Medycznych

01.04.2020. Kielce. Powiatowe Centrum Usług Medycznych
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

U drugiej rejestratorki zatrudnionej w Powiatowym Centrum Usług Medycznych przy ulicy Żelaznej w Kielcach testy laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem.

Jak informowaliśmy, w ubiegłym tygodniu, do placówki dotarła informacja, że u jednej z pracownic przychodni, która przebywała od 24 marca na zwolnieniu lekarskim, wykryto koronawirusa. Wówczas dyrekcja PCUM zdecydowała o wykonaniu testów u wszystkich osób, które mogły mieć kontakt z zakażoną rejestratorką.

- Niestety, ale z ponad 50 osób, od których pobrano próbki do badań, dziś z sanepidu przyszła informacja, że jedna z tych osób, druga rejestratorka, jest zakażona - informuje Mirosław Gębski, starosta powiatu kieleckiego.

- U drugiej pani z rejestracji potwierdził się test na obecność koronawirusa. W tej chwili przebywa ona w domu, jej stan jest stabilny. Rozmawiałem z dyrektorem i na razie nie otrzymał z sanepidu żadnej informacji, czy pisma, że przychodnię trzeba tymczasowo zamknąć - dodał starosta Gębski.

Póki co, pacjenci Powiatowego Centrum Usług Medycznych, którzy chcą uzyskać teleporadę, czy przedłużyć receptę z przychodnią mogą się kontaktować telefonicznie. Numery do placówki podane są na jej stronie internetowej.

Reklama