W Busku powstanie izolatorium dla chorych z koronawirusem

Data publikacji: 06.04.2020 17:33
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Na ten cel zostanie wykorzystany Uzdrowiskowy Szpital Krystyna. Zarząd Spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A podpisał w poniedziałek w tej sprawie umowę z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym, który będzie koordynował zadanie. Zgodnie z zaleceniem ministra zdrowia, szpital ten przygotowuje się na zwiększoną liczbę zachorowań.

Jak informuje Wojciech Lubawski, prezes zarządu Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A będzie to miejsce dla osób zakażonych koronawirusem. Buski obiekt jest w stanie zagwarantować 260 miejsc.

- Mogą tam trafić osoby, u których choroba przebiega bezobjawowo, pacjenci o łagodnym przebiegu choroby, będzie to też miejsce w którym będą przebywać osoby oczekujące na wynik testu, a których warunki domowe nie pozwalają na spędzenie tego czasu w domu - zaznacza.

Przebywające tam osoby będą miały zapewnioną opiekę medyczną. Otrzymają pełne wyżywienie. Koszty pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia.

- Dowożone będą trzy posiłki dziennie, odbywać się będą kontrole zdrowotne poprzez mierzenie temperatury, pytanie o samopoczucie. Jeśli ich stan zdrowia się pogorszy będą odsyłani do szpitala - zaznacza.

O tym kto będzie tam kierowany zadecyduje sanepid i lekarze. W województwie świętokrzyskim izolatorium powstało także w Starachowicach w hotelu Senator.

Reklama