Plac przed sulisławickim sanktuarium czeka na remont

Data publikacji: 06.04.2020 20:41
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.04.2020. Sulisławice. Plac przed sanktuarium

06.04.2020. Sulisławice. Plac przed sanktuarium
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Teren wokół Sanktuarium Maryjnego w Sulisławicach będzie mieć nową nawierzchnię. Betonowy chodnik zostanie zastąpiony granitową kostką. Kupiony materiał już czeka na rozpoczęcie prac.

06.04.2020. Sulisławice. Plac przed sanktuariumFot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Ojciec Artur Traczewski, kustosz sanktuarium, ma nadzieję, że układanie kostki rozpocznie się w lipcu. Wszystko zależy od rozwoju epidemii. Inwestycja jest bardzo potrzebna, ponieważ plac wokół świątyni powstał ponad 40 lat temu i był wykonany według panujących wówczas standardów, czyli z betonu, spod którego wychodzi szkło i kamienie. Ludzie często się potykają, a nawet przewracają, jest dużo ubytków i nierówności - podkreśla o. Artur Traczewski.

Duchowny dodaje, że wymiana nawierzchni chodnika procesyjnego, czyli placu przy sanktuarium została uzgodniona z konserwatorem zabytków. To on wskazał, że należy użyć kostki granitowej, a nie zwykłej, ponieważ będzie to harmonizować z wyglądem świątyni. Pieniądze na zakup kostki pochodziły od darczyńców.

W Sanktuarium Maryjnym w Sulisławicach znajduje się cudowny obraz słynący wieloma łaskami. To miejsce nazywane jest Częstochową Ziemi Sandomierskiej.

06.04.2020. Sulisławice. Plac przed sanktuariumFot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Reklama