Kolejni pracownicy PCUM skierowani na badania

Data publikacji: 07.04.2020 14:55
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.04.2020. Kielce. Powiatowe Centrum Usług Medycznych

01.04.2020. Kielce. Powiatowe Centrum Usług Medycznych
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

8 kolejnych pracowników Powiatowego Centrum Usług Medycznych w Kielcach przejdzie badania na obecność koronawirusa.

Jak informowaliśmy wczoraj, u drugiej rejestratorki zatrudnionej w przychodni przy ulicy Żelaznej w Kielcach, testy laboratoryjne potwierdziły Covid-19. Dlatego dyrekcja placówki zdecydowała o zbadaniu osób, które mogły mieć kontakt z tą kobietą, informuje Mirosław Gębski, starosta kielecki.

- Dyrektor placówki dla pewności wytypował 8 osób, które mogły mieć kontakt z drugą zakażoną rejestratorką. Te osoby zostaną poddane badaniom na obecność koronawirusa, a obecnie przebywają na kwarantannie i będą tam do czasu otrzymania wyników. Natomiast przychodnia funkcjonuje normalnie, lekarze udzielają porad medycznych przez telefon - dodał starosta Mirosław Gębski.

Numery telefonów do placówki przy ulicy Żelaznej w Kielcach podane są na jej stronie internetowej.

Jak informowaliśmy, tydzień temu we wtorek do przychodni dotarła informacja, że u jednej z pracownic przychodni, która przebywała od 24 marca na zwolnieniu lekarskim, wykryto koronawirusa. Wówczas dyrekcja PCUM zdecydowała o wykonaniu testów u wszystkich osób, które mogły mieć kontakt z zakażoną rejestratorką.

Próbki pobrano od ponad 50 osób, a wczoraj z sanepidu przyszła informacja, że jedna z tych osób - rejestratorka, jest zakażona.

Tagi do tego wpisu
Reklama