3 mln złotych na walkę z koronawirusem w Świętokrzyskiem

Data publikacji: 07.04.2020 15:29
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
03.07.2019 / Fot. Magdalena Blicharska / Radio Kielce

3 mln zł trafi do świętokrzyskich placówek medycznych i stowarzyszeń pomagających w walce z koronawirusem.

Jak informuje Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego - 65 tys. zł otrzyma Szpital Świętego Leona w Opatowie, który prowadzi Dzienny Dom Opieki Medycznej w Opatowie.

- To są środki przeznaczone na materiały ochrony osobistej. Zakupione zostaną m.in. maseczki, okulary, przyłbice, rękawice, fartuchy, ochraniacze. Pieniądze przeznaczone zostaną również na zakup środków higienicznych, takich jak żele, mydło, płyny, czy chusteczki - wylicza Renata Janik.

260 tys. zł na zakup środków ochronnych niezbędnych w walce z koronawirusem trafi m.in. do  Centrum Medycznego „Zdrowie” w Kielcach, które realizuje projekt „Zespoły medycznej opieki domowej”, polegający na tym, że seniorzy oraz osoby przewlekle chore korzystają z opieki medycznej w swoich domach.

- Dofinansowanie otrzyma też Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, który wraz ze Szpitalem Powiatowym w Chmielniku realizuje projekt dotyczący profilaktyki nowotworów jelita grubego. Pieniądze otrzyma także Polskie Towarzystwo Stomijne - mówi.

Ponadto Caritas Diecezji Kieleckiej otrzyma 307 tys. zł, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach 37,5 tys. zł, a Stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie” 10 tys. zł.

Po kilka tys. złotych otrzymają także ośrodki pomocy społecznej, które ubiegały się o wsparcie od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Reklama