„Nadzieja Rodzinie” oferuje swoją pomoc

Data publikacji: 08.04.2020 11:51
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: ks. Andrzej Drapała - prezes Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie”

Na zdjęciu: ks. Andrzej Drapała - prezes Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie”
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ośrodek Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży uruchomiło w Kielcach Stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie”.

Jak informuje ksiądz Andrzej Drapała, prezes organizacji, ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, do ośrodka nie można zgłaszać się osobiście, ale jeżeli ktoś potrzebuje pomocy psychologa może się z nim skontaktować telefonicznie.

- Pod telefonem dyżurują nasi psycholodzy, którzy oferują swoją pomoc. Niestety bez konsultacji osobistej, lekarz nie może postawić diagnozy - mówi ksiądz Andrzej Drapała.

Docelowo, specjaliści zatrudnieni w ośrodku będą również odwiedzać swoich podopiecznych w ich miejscu zamieszkania.

- Gdy minie czas epidemii koronawirusa, nasza praca będzie polegała też na pracy w środowisku. Do młodego człowieka w kryzysie, który nie chce przyjść do ośrodka, uda się psycholog lub psychiatra i na miejscu podjąć interwencję, podjąć pracę motywacyjną, ale też terapeutyczną - wyjaśnia ksiądz Andrzej Drapała.

Z psychologami z Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Kielcach można się skontaktować pod numerami telefonów 533 325 044 lub 537 975 037.

Reklama