Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Świętokrzyskiem

Data publikacji: 09.04.2020 10:40
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Starachowice. Szpital

Starachowice. Szpital
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W województwie świętokrzyskim potwierdzono kolejne 2 przypadki zakażenia koronawirusem. Jak informuje Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego, to kobieta z powiatu kieleckiego oraz mężczyzna z powiatu skarżyskiego, oboje są w sile wieku.

- W naszym regionie odnotowaliśmy też pierwsze ozdrowienie. Chorobę pokonała kobieta w sile wieku z powiatu pińczowskiego. W sumie dotychczas w naszym województwie odnotowano 129 zachorowań na Covid-19. Zmarły dwie osoby. 25 marca z powodu zakażenia zmarł 80-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego, a wczoraj 71-letni mężczyzna z powiatu skarżyskiego - dodała Ewa Łukomska.

W świętokrzyskim szpitalu zmarła także jeszcze jedna osoba - starsza kobieta z powiatu szydłowieckiego, z województwa mazowieckiego. Jednak ze względu na miejsce jej zamieszkania informacja o śmierci została odnotowana w województwie mazowieckim.

Obecnie na terenie województwa świętokrzyskiego z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem lub chorych na Covid-19 hospitalizowanych jest około 80 osób, ponad 4300 przebywa na kwarantannie, a 70 jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Tagi do tego wpisu
Reklama