Wielkie odkażanie w miastach regionu

Data publikacji: 09.04.2020 11:41
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ostrowiec Świętokrzyski. Odkażanie miasta

Ostrowiec Świętokrzyski. Odkażanie miasta
Fot. UM Ostrowiec Św

Przestrzenie publiczne w kilku miejscowościach powiatów ostrowieckiego i opatowskiego są odkażane przez służby publiczne. Specjalny płyn dezynfekcyjny rozpylany jest w tym tygodniu w gminach: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów i Lipnik.

Jak informuje wójt Lipnika Andrzej Grządziel, czynności będą powtarzane również po świętach. Chodzi o odkażenie miejsc, gdzie przebywa najwięcej osób.

- Wszystkie miejsca handlu, kościoły, szkoły, do których chodzą w dalszym ciągu nauczyciele, wszystkie przystanki autobusowe - wylicza Andrzej Grządziel.

Ćmielów. Odkażanie miastaFot. UMiG Ćmielów

Środek rozpylany jest za pomocą traktora. Nad właściwym przebiegiem tej czynności czuwa policja. Od dzisiaj odkażane są także wiaty przystankowe i okolice domu kultury w Ćmielowie. W związku z tym, władze apeluje się o to, by nie dotykać świeżo dezynfekowanych powierzchni.

O wiele większą przestrzeń do odkażenia mają pracownicy Zakładu Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak mówi prezes firmy - Łukasz Dybiec, pracują trzy dwuosobowe ekipy, które szybko i profesjonalnie wykonują pracę.

Ostrowiec Świętokrzyski. Odkażanie miastaFot. UM Ostrowiec Św

- Odkażamy powierzchnie ulic, przystanków i wiat. Dezynfekujemy też poręcze i ławki na terenie gminy. Stosujemy etanol o stężeniu 70 proc. - informuje Łukasz Dybiec.

Jak podkreśla, ekipa pracująca przy dezynfekcji jest wystarczająca, aby w ciągu dnia kilkukrotnie odkazić wszystkie przystanki. Ostrowiec będzie odkażany do odwołania, także po świętach.

Reklama