Przestępczy alkohol do walki z wirusem

Data publikacji: 09.04.2020 15:03
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.04.2020 Świętokrzyska Krajowa Administracja Skarbowa przekazała kolejną partię alkoholu przekazano do walki z epidemią

09.04.2020 Świętokrzyska Krajowa Administracja Skarbowa przekazała kolejną partię alkoholu przekazano do walki z epidemią
Fot. swietokrzyskie.kas.gov.pl

300 litrów alkoholu zostało przekazane pracownikom Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach. Wysokoprocentowy, nielegalny płyn został skonfiskowany przez świętokrzyskich funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej podczas podejmowanych przez nich akcji.

Sławomir Podkówka, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Kielcach informuje, że alkohol będzie wykorzystany do celów dezynfekcyjnych.

- Został on zarekwirowany już jakiś czas temu. Teraz nadarzyła się okazja, aby zrobić z niego użytek. Wysokoprocentowy płyn pochodzi z różnych źródeł i z różnych przestępstw - mówi.

Alkohol został umieszczony w kilku rodzajach opakowań, butelkach po znanych napojach wyskokowych, a także po zwykłym spirytusie.

- Jest to alkohol bezpieczny, który można wykorzystać do celów dezynfekcyjnych - zapewnia dyrektor.

Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego dodaje, że to kolejne wsparcie dla ratowników, którzy walczą o zdrowie pacjentów. W centrum ratownictwa zostanie przygotowany i rozdzielony na poszczególne placówki. 

- Jak wiadomo, alkohol to jeden z tych związków chemicznych, które w odpowiednim stężeniu zabijają wirusy i bakterie - dodał.

To już druga partia alkoholu przekazana przez Krajową Administrację Skarbową. Pod koniec marca do świętokrzyskich strażaków trafiło prawie 230 litrów wysokoprocentowego płynu. Alkohol został zatrzymany jako dowód w postępowaniu karno-skarbowym. Sąd w prowadzonym postępowaniu orzekł przepadek mienia na rzecz Skarbu Państwa.

Reklama