Medycy WOT w szpitalu

Data publikacji: 09.04.2020 15:12
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wojska Obrony Terytorialnej

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą pomagali osobom przebywającym w izolatorium w Starachowicach. Pierwsi pacjenci zostaną przewiezieni tam dzisiaj.

Daniel Woś, rzecznik prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady OT informuje, że żołnierze rozpoczynają walkę z COVID-19 na pierwszej linii.

- Czterech naszych żołnierzy rozpocznie całodobową opiekę nad pacjentami chorymi na koronawirusa. To trzech ratowników medycznych i jeden lekarz. Naszym wsparciem zostało objęte izolatorium przy starachowickim szpitalu. Żołnierze będą opiekować się tymi osobami tak długo jak będzie to potrzebne. Do ich zadań będzie należało m.in. dostarczanie żywności - dodaje.

To kolejne wsparcie świętokrzyskich służb medycznych. W 16 lecznicach w regionie żołnierze mierzą temperaturę pacjentom przy wejściach.

- W ten sposób sprawdzamy, czy pacjent, który przyszedł do lecznicy nie jest zarażony koronawirusem. Przypomnę, że jednym z objawów jest podniesiona temperatura - mówi.

Od 18 marca Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna Wiosna”. Jej celem jest przede wszystkim łagodzenie skutków kryzysu. W ramach akcji terytorialsi m.in. dostarczają żywność i leki, wspierają służby sanitarne i samorząd terytorialny, współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wspierają rodziny personelu medycznego, kombatantów, oddają krew oraz prowadzą infolinię wsparcia psychologicznego.

Reklama