Są wyniki próbek na obecność koronawirusa u pracowników PCUM

Data publikacji: 11.04.2020 10:35
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.04.2020. Kielce. Powiatowe Centrum Usług Medycznych

01.04.2020. Kielce. Powiatowe Centrum Usług Medycznych
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach zbadała siedem z ośmiu próbek pobranych od pracowników Powiatowego Centrum Usług Medycznych w Kielcach, którzy mogli mieć kontakt z pracującą tam zakażoną koronawirusem rejestratorką.

Jak informuje Mirosław Gębski, starosta kielecki - u większości osób wyniki nie potwierdziły choroby Covid-19.

- Dzisiaj dostaliśmy informację z kieleckiego sanepidu, że siedem z ośmiu osób pracujących w przychodni nie są zarażone koronawirusem. Na wyniki badań ostatniej osoby jeszcze czekamy, ale jesteśmy dobrej myśli, że też będzie miała wynik negatywny. Po świętach, od wtorku Powiatowe Centrum Usług Medycznych będzie normalnie pracować, czyli lekarze będą udzielać porad przez telefon. Dziś dyrektor Jarosław Wrzoskiewicz poinformuje tych siedem przebadanych osób, że mogą już przerwać kwarantannę - dodał starosta Mirosław Gębski.

Jak informowaliśmy, kilkanaście dni temu okazało się, że u jednej z pracownic przychodni przy ulicy Żelaznej w Kielcach, która od 24. marca przebywała na zwolnieniu lekarskim, wykryto koronawirusa. Wówczas dyrekcja PCUM zdecydowała o wykonaniu testów u wszystkich, ponad 50 osób, które mogły mieć kontakt z zakażoną rejestratorką. Niestety, okazało się, że od kobiety zaraziła się druga rejestratorka, dlatego dyrekcja placówki zdecydowała o przebadaniu kolejnych 8 osób.

Reklama