List do parafian od jędrzejowskich cystersów

Data publikacji: 11.04.2020 15:34
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ojciec Jakub Zawadzki - proboszcz parafii cystersów

Ojciec Jakub Zawadzki - proboszcz parafii cystersów
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

2 tysiące listów świątecznych przekazali jędrzejowscy ojcowie cystersi do swoich parafian. Od wielkoczwartkowego wieczoru przesyłki roznoszone były do skrzynek wszystkich domów.

W czterostronicowym liście obok życzeń świątecznych ojca opata Rafała Ścibiorowskiego oraz całej cysterskiej wspólnoty znalazło się również słowo proboszcza - ojca Jakuba Zawadzkiego, obrzęd błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny oraz m.in. informacje dotyczące godzin mszy świętych, które będą transmitowane podczas Świąt Wielkanocnych.

Ojciec Jakub dziękuje w liście parafianom za dotychczasową odpowiedzialność, prosząc o nią na ten trudny czas epidemii w czasie Świąt Wielkanocnych.

„Przypominam, że zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w kościele może przebywać nie więcej niż pięć osób, dlatego w tym liście zachęcam również do tego, aby w te święta łączyć się z nami duchowo poprzez transmisje internetowe mszy świętych” - pisze.

List do parafian od jędrzejowskich cystersówFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Jak dodaje proboszcz Zawadzki, list powstał dlatego, że jako wspólnota parafialna wszyscy tworzą jedną wielką rodzinę, która teraz w czasie świąt z powodu pandemii nie będzie mogła się spotkać i być razem tak, jak wszyscy zamierzali.

- Dlatego postanowiliśmy ze współbraćmi o napisaniu listu do parafian, aby wiedzieli, że o nich myślimy, o nich pamiętamy i tęsknimy. Proszę wierzyć, że widok pustego kościoła w tym wyjątkowym świątecznym czasie jest dla nas duchownych bardzo przytłaczający – podkreślił ojciec Jakub Zawadzki.

Reklama