Przewoził dziecko pod kocem, a w schowku miał narkotyki

Data publikacji: 14.04.2020 11:22
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

W niedzielne południe opatowscy policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę kierującego mazdą, z którym w osobowym aucie podróżowały jeszcze trzy dorosłe osoby oraz dwoje dzieci bez fotelików.

Jak się okazało, młodsze z nich schowane było na podłodze pod kocem. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w samochodzie mundurowi znaleźli narkotyki.

Policjanci patrolujący okolicę w miejscowości Tarłów zauważyli mazdę, którą podróżowała czwórka dorosłych. Funkcjonariusze zatrzymali pojazdy, aby ustalić cel podróży. Po zatrzymaniu okazało się, kierowca nie posiada uprawnień. W samochodzie na tylnej kanapie pomiędzy dorosłymi podróżowała 5-latka bez fotelika ochronnego, natomiast jej 2-letni brat był na podłodze przykryty kocem.

Policjanci postanowili sprawdzić osoby dorosłe i pojazd. Jak się okazało 28-letni pasażer w paczce po papierosach miał szklaną lufkę z zawartością suszu roślinnego oraz zawiniątko z podobna zwartością. Natomiast w schowku kierowcy znaleziono dwie torebki z białym proszkiem, który po wstępnych badaniach okazał się amfetaminą i zawiniątko z marihuaną. Teraz kierowca odpowie przed sądem.

Reklama