Koronawirus. Kolejne zakażenia w Świętokrzyskiem

Data publikacji: 15.04.2020 10:27
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

W naszym regionie potwierdzono kolejnych siedem przypadków zakażenia koronawirusem. Jak informuje Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego, to młody mężczyzna z powiatu ostrowieckiego, kobieta w sile wieku z powiatu kieleckiego oraz kobieta w sile wieku i mężczyzna w sile wieku z powiatu koneckiego.

Badania laboratoryjne potwierdziły też zakażenie Covid-19 u trzech osób z powiatu skarżyskiego. To młody mężczyzna, młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku.

Jak informowaliśmy, wczoraj w regionie odnotowano sześć ozdrowień. Chorobę pokonało dwóch mieszkańców powiatu ostrowieckiego, a także osoby z powiatu kieleckiego, jędrzejowskiego, skarżyskiego i buskiego. W sumie z Covid-19 w naszym regionie wyzdrowiało siedem osób.

Dotychczas na terenie województwie świętokrzyskim potwierdzono 161 zachorowań na koronawirusa. Jak wynika z danych Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, obecnie na terenie województwa świętokrzyskiego hospitalizowanych jest około 50 osób, ponad 4500 objętych jest kwarantanną, a ponad 40 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

adv adv
Wiadomości
Reklama