Piłkarze wrócą na boiska pod koniec maja?

Data publikacji: 15.04.2020 14:30
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Władze PKO Ekstraklasy, PZPN i kluby intensywnie pracują nad planem powrotu na boiska. Wiele wskazuje na to, że znaleziono już nowe terminy. Jak informuje TVP Sport rozgrywki zostaną wznowione pod koniec maja. Oczywiście, wszystko wciąż może się zmienić, a wiele zależeć będzie od decyzji rządowych.

W poniedziałek 25 maja mają się odbyć ćwierćfinałowe pojedynki Pucharu Polski, w których Miedź Legnica zmierzy się z Legią Warszawa, a Stal Mielec z Lechem Poznań. Do półfinałów awansowały już Cracovia i Lechia Gdańsk.

W sobotę 30 maja powinny zostać wznowione rozgrywki PKO Ekstraklasy, do których końca pozostało jeszcze jedenaście kolejek. Oznacza to, że sezonu nie uda się zamknąć w czerwcu. Wiele wskazuje na to, że ostatnie spotkania mecze odbędą się już w lipcu.

Po 26. kolejkach liderem PKO Ekstraklasy jest Legia Warszawa, która ma osiem punktów przewagi nad Piastem Gliwice i dziewięć nad Cracovią.

Na miejscach spadkowych znajdują się ŁKS Łódź, Arka Gdynia i Korona. Do bezpiecznej lokaty, którą zajmuje Wisła Kraków, kielczanie tracą pięć punktów. Biorąc pod uwagę niekorzystny bilans bezpośrednich spotkań, żeby zepchnąć „Białą Gwiazdę” do strefy spadkowej, podopieczni Macieja Bartoszka muszą zdobyć sześć punktów więcej od wiślaków.

Reklama