Zmiany na Zagnańskiej. Drogowcy rozpoczynają kolejny etap prac

Data publikacji: 16.04.2020 12:01
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.04.2020. Kielce. Ulica Zagnańska. Przebudowa

15.04.2020. Kielce. Ulica Zagnańska. Przebudowa
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W poniedziałek pojedziemy nową jezdnią ulicy Zagnańskiej w Kielcach. Zakończyła się część prac remontowych tej drogi na odcinku od skrzyżowania z ulicą Łódzką do cmentarza Piaski.

Teraz ruch pojazdów zostanie przeniesiony na wybudowaną jezdnię wschodnią, od strony cmentarza i będzie się odbywał w obu kierunkach. Tym samym zamknięta dla pojazdów zostanie jezdnia zachodnia od strony marketów budowlanych. Wykonawca będzie zrywał nawierzchnię i budował ją od podstaw.

Jak mówi rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg Jarosław Skrzydło ulica Zagnańska od lat była jedną z najbardziej zaniedbanych tras w Kielcach, a remont ma wprowadzić kilka udogodnień. Droga na całej długości do ulicy Witosa będzie dwujezdniowa i będzie kończyć się rondem.

- Przy okazji remontu drogi, przy cmentarzu, powstanie nowy parking, a obok oczyszczalna wód deszczowych, kanalizacja i oświetlenie - mówi rzecznik.

Oprócz tego Wodociągi Kieleckie prowadzą tam swoją inwestycję, czyli nowy wodociąg. Przebudowa ulicy Zagnańskiej jest częścią dużego projektu przebudowy północnej, przemysłowej infrastruktury Kielc obejmującego też ulicę Witosa i Olszewskiego. Termin zakończenia prac, które przebiegają zgodnie z harmonogramem, to lipiec 2021 roku.

Reklama