Zmiany na obwodnicy Kielc

Data publikacji: 16.04.2020 15:11
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Obwodnica Kielc. Utrudnienia na drodze S7

Obwodnica Kielc. Utrudnienia na drodze S7
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kierowcy podróżujący trasą S7 od węzła Kielce Zachód do Chęcin muszą być gotowi na utrudnienia. Od soboty wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu.

Z powodu remontu mostów pomiędzy węzłami Kielce Zachód, a Kielce Jaworznia ruch odbywa się jedną jezdnią w obu kierunkach. W najbliższym czasie kierowców czekają dwie zmiany.

W sobotę i niedzielę będzie można skorzystać z obu jezdni na tym odcinku obwodnicy Kielc, ale dostępne będą tylko zewnętrzne pasy. Od poniedziałku natomiast zamknięta zostanie jezdnia zachodnia w kierunku Krakowa, a cały ruch puszczony będzie jezdnią wschodnią.

Małgorzata Pawelec z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dodaje, że związku z nową organizacją ruchu na S7, nie będzie już konieczne korzystanie z wprowadzonego w marcu objazdu przez węzeł Kielce Południe w Chęcinach.

- Na węźle Kielce Jaworznia będzie można włączyć się do ruchu z drogi wojewódzkiej 761 zarówno w kierunku Krakowa, jak i Warszawy – mówi rzecznik.

Zakończenie prac planowane jest na maj. Drogowcy apelują do kierowców, aby zwracali uwagę na zmiany oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności.

Reklama