W Końskich wyłączają oświetlenie i ogrzewanie

Data publikacji: 17.04.2020 13:58
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Władze miasta zdecydowały o wyłączeniu oświetlenia ulicznego w niektórych częściach gminy Końskie. Obniżono również poziom ogrzewania w szkołach i przedszkolach. Burmistrz tłumaczy te kroki koniecznością szukania oszczędności.

Podczas epidemii koronawirusa wpływy do budżetu z podatków są mniejsze, a niezbędne jest również zabezpieczenie pieniędzy na bieżące wydatki związane z epidemią. Jak mówi burmistrz Krzysztof Obratański, wyłączono oświetlenie terenów rekreacyjnych m.in. w parku, na Browarach, na Starym Młynie, w Sielpi i na terenach przemysłowych.

- Zmniejszymy bieżące wydatki poprzez wyłączenie oświetlenia, które nie jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa w warunkach ograniczeń w przemieszczaniu się - mówi burmistrz.

Od 12 marca budynki szkół i przedszkoli stoją puste, więc nie ma potrzeby ogrzewania i oświetlania dużych powierzchni placówek oświatowych. Jak dodaje burmistrz zmniejszono temperaturę panującą wewnątrz.

- Jeżeli nie chodzą tam uczniowie, to nie ma sensu utrzymywać temperatury komfortu na poziomie 21 stopni Celsjusza, wystarczy 16 stopni - dodaje burmistrz.

Od 20 kwietnia parki będą ponownie otwarte, więc gmina będzie na bieżąco analizować ponowne uruchomienie świateł.

Reklama