Policja apeluje - uwaga na oszustwa w sieci

Data publikacji: 18.04.2020 13:44
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Kobieta z powiatu staszowskiego została oszukana w internecie. Zrobiła zakupy, których jej nie dostarczono. Policjanci przestrzegają przed podobnymi sytuacjami, zwłaszcza teraz - w okresie epidemii, kiedy częściej kupujemy towary w sieci.

- Interwencję zgłosiła wczoraj w Komendzie Policji w Połańcu 42-letnia kobieta - informuje Kamil Tokarski, rzecznik świętokrzyskiej policji. - Niespełna miesiąc temu znalazła w internecie dobrą ofertę sprzedaży butów markowych. Zamówiła trzy pary za kwotę 910 zł. Pieniądze wpłaciła na konto. Pomimo przelanej kwoty na podany numer rachunku bankowego nie otrzymała zamówionego towaru. Policja w tej sprawie prowadzi czynności.

Funkcjonariusze apelują, by pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zakupów w internecie. Kamil Tokarski zachęca, by zawsze sprawdzać dane kontaktowe sprzedawcy, a także jego wiarygodność.

- Przede wszystkim starajmy się korzystać z ofert umieszczonych na stronach sklepowych z certyfikatem lub portalach, które mają wysoką politykę bezpieczeństwa i weryfikują sprzedających. Przed zakupem dobrze jest poświęcić chwilę na przeczytanie opinii o sprzedającym bądź o danym sklepie - podpowiada.

Funkcjonariusz radzi, by ostrożnie traktować ogromne okazje cenowe. Jeżeli dojdzie do oszustwa i nie otrzymamy towaru, najlepiej jest zachować korespondencję i jak najszybciej złożyć zawiadomienie w komendzie. Bardzo często okazuje się, że za kilkudziesięcioma, a nawet kilkuset oszustwami stoi ta sama osoba.

Reklama