Koniec akcji gaśniczej w Sitkówce-Nowiny, ale strażacy wciąż pracują

Data publikacji: 19.04.2020 19:38 / Data aktualizacji: 19.04.2020 19:57
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.04.2020. Sitkówka-Nowiny. Pożar składowiska odpadów

19.04.2020. Sitkówka-Nowiny. Pożar składowiska odpadów
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Alarm ostrzegawczy, który w niedzielę o godzinie 16.00 usłyszeli mieszkańcy Kielc był to sygnał modulowany zgodnie z wytycznymi służb, które dotarły do Centrum Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta - mówi Tomasz Porębski, rzecznik prasowy kieleckiego magistratu.

- Za pośrednictwem tego sygnału i komunikatów, które pojawiły się na stronie internetowej urzędu miasta, na profilu w mediach społecznościowych, a także za pośrednictwem mediów tradycyjnych, informowaliśmy mieszkańców o tym, że dym, który wydobywa się z tego pożaru w Sitkówce-Nowiny może być niebezpieczny dla życia i zdrowia. Apelowaliśmy do mieszkańców, aby nie otwierali okien i drzwi swoich mieszkań, a także, aby nie przebywali na zewnątrz - podkreślił Tomasz Porębski.

Jak dodał, magistrat jest cały czas w kontakcie z władzami gminy i dowódcą akcji ratowniczej.

- Zapewniono nas, że pożar jest ugaszony. Przed godziną 20 nadaliśmy na terenie Kielc kolejny sygnał, tym razem odwoławczy, czyli sygnał ciągły - dodał rzecznik.

Akcja dogaszania i zabezpieczania miejsca pożaru może potrwać jeszcze wiele godzin. Po godzinie 18 w Sitkówce-Nowinach doszło bowiem do wybuchu metanu, którego czynnikiem zapalnym był pożar składowiska.

Tagi do tego wpisu
Reklama