Policja: przyczyna pożaru nadal niewyjaśniona

Data publikacji: 20.04.2020 09:47
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.04.2020. Sitkówka-Nowiny. Pożar składowiska odpadów

19.04.2020. Sitkówka-Nowiny. Pożar składowiska odpadów
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Nadal nie wiadomo, co było przyczyną pożaru składowiska niebezpiecznych odpadów w Nowinach. Śledczy będą mogli wejść na teren dopiero po zakończeniu akcji przez strażaków. Niewykluczone, że nastąpi to jeszcze dzisiaj.

Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach informuje, że funkcjonariusze czekają na możliwość przeprowadzenia oględzin w miejscu zdarzenia.

- Musimy mieć na uwadze, że w tej chwili najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie osób, które pracują na miejscu zdarzenia. Gdy otrzymamy informacje od strażaków, że można przeprowadzać już czynności procesowe, wówczas niezwłocznie zostaną one podjęte - mówi rzecznik.

Jak dodaje Karol Macek, obecnie jest za wcześnie, aby mówić o przyczynach pożaru.

- Miejsce zdarzenia nie zostało jeszcze sprawdzone przez biegłych oraz śledczych - zaznacza.

Ci będą ustalać między innymi, czy było to celowane podpalenie, czy fakt, że ogień przeniósł się na wysypisko z okolicznego pożaru traw i nieużytków.

Pożar składowiska wybuchł wczoraj około godziny 14.30. W tym czasie funkcjonariusze działu prewencji jeszcze przed otrzymaniem wezwania, zauważyli duże zadymienie i udali się w miejsce pożaru. Pojawili się tam także policjanci, którzy tego dnia mieli wolne, a mieszkali w pobliżu. 

Do pierwszych zadań funkcjonariuszy należało m.in. zabezpieczanie miejsca zdarzenia oraz dojazdu dla strażaków. Ponadto pomagali okolicznym mieszkańcom w ewakuacji.

Reklama