Zając: Korona jest zainteresowana dokończeniem sezonu

Data publikacji: 21.04.2020 07:53
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: Krzysztof Zając - prezes Korony

Na zdjęciu: Krzysztof Zając - prezes Korony
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Ten plan musimy zaakceptować, choć mamy jeszcze mnóstwo pytań. Na oceny przyjdzie czas, ale podobnie jak inne kluby, rozpoczęliśmy jego wdrażanie - powiedział prezes Korony Kielce Krzysztof Zając, o kilkuetapowym projekcie wznowienia rozgrywek ligowych.

Plan został opracowany przez specjalny zespół składający się z przedstawicieli kilku klubów Ekstraklasy, w tym gronie był również trener przygotowania fizycznego Korony Michał Dutkiewicz.

W poniedziałek 20 kwietnia rozpoczął się dla piłkarzy dwutygodniowy proces izolacji sportowej. Na przełomie kwietnia i maja nastąpi powrót do treningów, po miesiącu do rozgrywania meczów - oczywiście bez udziału publiczności i na określonych warunkach.

- Musimy być przygotowani na każdą sytuację. Bierzemy udział we wszystkich panelach, na których omawiane są kwestie dokończenia sezonu. Jesteśmy zainteresowani tym, żeby zawodnicy wrócili na boiska, ale w zdrowych i normalnych warunkach - stwierdził Krzysztof Zając.

Do rozegrania zostało jedenaście kolejek ligowych, dwa ćwierćfinały oraz półfinały i finał Pucharu Polski. Sezon ma zakończyć się w połowie lipca. Zostało jeszcze jednak kilka znaków zapytania i kwestii, które będzie musiał rozstrzygnąć Polski Związek Piłki Nożnej wraz ze spółką Ekstraklasa S.A.

Reklama