Konecka chirurgia wraca do pracy

Data publikacji: 21.04.2020 12:17
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Specjalistyczny Szpital im. Świętego Łukasza w Końskich

Specjalistyczny Szpital im. Świętego Łukasza w Końskich
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Oddział chirurgii w Specjalistycznym Szpitalu im. Świętego Łukasza w Końskich został ponownie otwarty. Jak informuje dyrektor lecznicy Wojciech Przybylski, w czwartek na chirurgii znajdowało się 20 pacjentów. Wszyscy opuścili już oddział, a pomieszczenia poddano dezynfekcji.

- Część pacjentów została wypisana do domów, część przeniesiono na oddział kwarantanny, a dwóch pacjentów pojechało do szpitala jednoimiennego w Starachowicach. Objęci są nadzorem epidemiologicznym sanepidu - mówi dyrektor.

Pielęgniarki pracują zgodnie z grafikiem 24-godzinnym, a lekarze w zespołach dwu- lub trzyosobowych. Przebadano ponad 100 osób z personelu medycznego. U ośmiu pracowników tej lecznicy wyniki testów na koronawirusa okazały się dodatnie. Kilkanaście osób czeka jeszcze na wyniki.

Oddział zawiesił swoją działalność w czwartek 16 kwietnia, po tym jak u pacjenta, który był operowany w szpitalu w Starachowicach, a następnie przewieziony do Końskich po pięciu dniach wynik badań na obecność koronawirusa nie był jednoznaczny.

Podobne wiadomości
Reklama