Znów zmiana na stanowisku prezesa opatowskiej lecznicy

Data publikacji: 21.04.2020 17:55
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szpital w Opatowie

Szpital w Opatowie
Opatów. 05.03.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Artur Kubas nie jest już prezesem Szpitala św. Leona w Opatowie. Zgromadzenie wspólników zdecydowało o jego odwołaniu. Na tym stanowisku zastąpiła go Monika Gębska, która w ostatnim czasie była dyrektorem ds. ekonomicznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Kielcach.

Jak informuje starosta opatowski Tomasz Staniek, Monika Gębska jest ekonomistą, ma doświadczenie samorządowe.

- Jako skarbnik powiatu skarżyskiego przez kilka lat miała styczność z ochroną zdrowia, więc zna problemy, poza tym jest ekonomistą i na te czasy taki prezes jest potrzebny w naszym szpitalu - mówi Tomasz Staniek.

Starosta opatowski dodał, że Artur Kubas został odwołany, ponieważ wypełnił już swoje zadanie w szpitalu.

- Każda osoba jest dobra na pewnym etapie do pewnych działań. Myślę, że misja pana Artura Kubasa dobiegła końca. Wykonał to zadanie, do którego był powołany. Było to zebranie kadry medycznej, postawienie szpitala na nogi, pozyskaliśmy 2,5 mln zł na sprzęt z rezerwy budżetowej - informuje Tomasz Staniek.

Monika Gębska jest trzecim prezesem szpitala od momentu przejęcia go przez powiat opatowski od prywatnej spółki Centrum Dializa. Do zadań nowej prezes będzie należało doprowadzenie do uruchomienia w szpitalu okulistyki jednego dnia, hospicjum, dziennego domu opieki medycznej. Jako ekonomista ma zadbać o to, aby finanse szpitala odpowiednio się bilansowały.

Artur Kubas nie odpowiada na próby kontaktu. Prezesem był niecały rok. Wcześniej tę funkcję przez kilka miesięcy pełnił Jarosław Seweryński.

Reklama