Nowa organizacja ruchu i ogromne korki na Zagnańskiej

Data publikacji: 22.04.2020 10:45
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.04.2020 Kielce. Ulica Zagnańska. Przebudowa. Korek

21.04.2020 Kielce. Ulica Zagnańska. Przebudowa. Korek
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wielkie korki tworzą się na ul. Zagnańskiej w Kielcach. Jak informowaliśmy, w poniedziałek zmieniono tam organizację ruchu. Zakończyła się część prac remontowych na odcinku od skrzyżowania z ulicą Łódzką do cmentarza Piaski, w związku z czym ruch pojazdów został przeniesiony na wybudowaną jezdnię wschodnią, od strony cmentarza i odbywa się w obu kierunkach.

Zmiany w organizacji doprowadziły jednak do sporych korków. Wczoraj zator rozpoczynał się przy cmentarzu na Piaskach i ciągnął się aż do skrzyżowania z ul. Łódzką i Jesionową. Przejazd tym odcinkiem trwał ok. 20 min.

Kierowcy jadący od strony Zagnańska, zamiast dotychczasowych trzech pasów prowadzących do ronda, korzystają teraz z jednego. To powoduje, że są bardzo ograniczone możliwości manewrowania w okolicach sygnalizacji świetlnej, tuż przed rondem.

Ulica Zagnańska od lat była jedną z najbardziej zaniedbanych tras w Kielcach, a remont ma wprowadzić kilka udogodnień. Droga na całej długości do ulicy Witosa będzie dwujezdniowa i zakończy się rondem. Przy okazji remontu przy cmentarzu powstanie nowy parking, a obok oczyszczalnia wód deszczowych, kanalizacja i oświetlenie.

Oprócz tego Wodociągi Kieleckie prowadzą tam swoją inwestycję, czyli nowy wodociąg. Przebudowa ulicy Zagnańskiej jest częścią dużego projektu przebudowy północnej, przemysłowej infrastruktury Kielc obejmującego też ulicę Witosa i Olszewskiego. Termin zakończenia prac, które przebiegają zgodnie z harmonogramem, to lipiec 2021 roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama