COVID-19 w sandomierskim szpitalu. Zarażony pracownik

Data publikacji: 22.04.2020 12:56
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sandomierz. Namiot-izolatka przy Szpitalu Specjalistycznym

Sandomierz. Namiot-izolatka przy Szpitalu Specjalistycznym
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Pracownik Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu jest zakażony koronawirusem. Wykazał to przeprowadzony wczoraj test. Chory to pracownik oddziału neurologii, mężczyzna w sile wieku.

- Oddział został zamknięty, co oznacza, że ani personel medyczny, ani pacjenci nie mają kontaktu ze światem zewnętrznym. Pozostała część szpitala pracuje bez zmian, zgodnie z zasadami wprowadzonymi na czas epidemii - informuje starosta sandomierski Marcin Piwnik.

Zakażony mężczyzna czuje się dobrze. Jest teraz w swoim domu, a współmieszkaniec chorego nie ma koronawirusa, co wykazał test. Dzisiaj będzie wiadomo, czy pacjent będzie leczony na oddziale zakaźnym szpitala w Starachowicach, czy w innym miejscu. Decyzję podejmie Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Kielcach.

Do tej pory w powiecie sandomierskim stwierdzono dwa przypadki koronawirusa - u kobiety i mężczyzny. W obu przypadkach chorzy byli poddani leczeniu w swoich domach. Oddział neurologii będzie zamknięty do momentu, gdy znane będą wyniki testów na COVID-19 u wszystkich pracowników tego oddziału i pacjentów.

Reklama