Ginekologia zamknięta. Zakażona pacjentka w Szpitalu Kieleckim

Data publikacji: 22.04.2020 14:56
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szpital Kielecki św. Aleksandra

Szpital Kielecki św. Aleksandra
Fot. Radio Kielce

Kolejny przypadek osoby zakażonej koronawirusem w regionie. Tym razem badania potwierdziły obecność patogenu u kobiety, która w piątek została przyjęta na oddział ginekologiczny Szpitala Kieleckiego.

Artur Lepiarczyk, dyrektor do spraw medycznych lecznicy mówi, że kiedy u pacjentki pojawiła się gorączka, został wykonany test na obecność koronawirusa.

- W niedzielę został wykonany test, a w środę przyszedł wynik dodatki. Pacjentka znajduje się teraz w jednoimiennym szpitalu w Starachowicach. W związku z tym przypadkiem, przyjęcia na oddział ginekologiczny zostały wstrzymane - wyjaśnia.

To kolejny potwierdzony przypadek COVID-19 w Szpitalu Kieleckim. Informowaliśmy już o trzech osobach z personelu, u których wynik wyszedł dodatni. W związku z tym nie działa oddział chirurgii, a oddział ratunkowy przyjmuje tylko pacjentów internistycznych.

Artur Lepiarczyk mówi, że powoli będzie przywracane normalne funkcjonowanie placówki.

- Będziemy się starać w miarę szybko uruchomić chirurgię, a ginekologię może uda się już w piątek. Pobraliśmy wymazy od osób, które mogły mieć styczność z pacjentką i myślę, że w ciągu 48 godzin będą wyniki. Jeśli wszystkie będą negatywne, będziemy mogli już normalnie pracować - wyjaśnia.

Reklama