Laptopy do zdalnej nauki trafiają już do uczniów

Data publikacji: 22.04.2020 20:15
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich

Na zdjęciu: Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich
Fot. tkn24.pl

Komputery do zdalnej nauki dla najbardziej potrzebujących uczniów są już dystrybuowane w gminie Końskie. Samorząd otrzymał pieniądze, za które zakupił komputery z programu rządowego „Zdalna szkoła”.

Jak informuje burmistrz Krzysztof Obratański, laptopy o jednostkowej wartości około 2 tys. zł trafiły do 10 placówek w gminie.

- 100 tys. zł, o które mogliśmy się ubiegać, zaowocowało zakupem 41 laptopów. Gmina dołożyła 2,5 tys. zł ze środków własnych, ale znakomitą większość pieniędzy sfinansował program rządowy - mówi burmistrz.

Dyrektorzy szkół na terenie gminy zgłosili zapotrzebowanie na sprzęt po miesiącu trwania zdalnego nauczania. Jak dodaje burmistrz, w największej potrzebie są rodziny wielodzietne, gdzie zdalnie uczy się kilka osób.

- Nie zawsze posiadany sprzęt jest wystarczający. Zdarza się, że w jednym domu jest kilkoro dzieci w wieku szkolnym i posiadany sprzęt nie jest wystarczający - mówi.

Komputery zostały przekazane do dyrektorów szkół zgodnie ze zgłoszonymi przez nich potrzebami i obecnie sprzęt dystrybuowany jest do uczniów. Po powrocie dzieci do szkół, komputery wrócą do placówek i będą służyć do nauki w pracowniach informatycznych.

Reklama