Dyscyplinarki za wsparcie kieleckich kupców

Data publikacji: 23.04.2020 10:55
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Galeria Planty Kielce

Galeria Planty Kielce
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Trzech pracowników Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach dyscyplinarnie straci pracę za wsparcie kupców z Galerii Planty, którzy nie chcą otwarcia galerii w czasie epidemii. Do takich informacji dotarła TVP3 Kielce.

Zwolnieni dyscyplinarnie mieliby zostać Paweł Zwierzchowski - dyrektor operacyjny RPZiUK, Marian Skorodzień, odpowiedzialny za zieleń w mieście oraz Dominik Skowron, koordynujący akcję „Zima”. Wszyscy są związani ze spółką od kilkunastu lat.

- Nigdy nie byłem karany za nic. Związek zawodowy otrzymał zawiadomienie od zarządu, że pan prezes ma zamiar rozwiązać umowy o pracę z trzema pracownikami, notabene, chronionymi jako działaczami związku - powiedział TVP 3 Kielce Paweł Zwierzchowski.

Jak informuje TVP, oficjalnymi powodami zwolnienia mają być między innymi działanie na szkodę spółki i brak współpracy z pełniącym obowiązki prezesa Wojciechem Ziachem. W tle jest jednak sprawa planowanego przez władze Kielc otwarcia Galerii Planty. Na takie rozwiązanie ze względów bezpieczeństwa nie zgadzali się kupcy, a zagrożeni pracownicy ich w tym wspierali. 

Przedstawiciele RPZ zaprzeczają doniesieniom o planowanych zwolnieniach.

- Na chwilę obecną nikt nie dostał wypowiedzenia. Ponadto wymienione osoby przez ostatnie tygodnie nie brały żadnego udziału w czynnościach związanych z Galerią Planty - przekonuje Dominik Kowalski, rzecznik prasowy RPZ.

Jak podkreśla kielecki radny Marcin Stępniewski, trudno tych spraw jednak nie łączyć. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Paweł Zwierzchowski wspierał kupców, którzy nie chcieli wznowić działalności.

- Śmiało można powiedzieć, że te zwolnienia dyscyplinarne to jest zemsta za to, że pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni chcieli pomóc przedsiębiorcom, którzy znaleźli się w tragicznej sytuacji w związku z zamknięciem Galerii Planty i w związku z obecną sytuacją. No takie działania są absolutnie niedopuszczalne – ocenia Marcin Stępniewski.

Przypomnijmy, do zmian w zarządzie RPZ doszło na początku marca. Członkiem zarządu pełniącym obowiązki prezesa został Wojciech Ziach.

 

SPROSTOWANIE

W artykule Michała Kity, który ukazał się na stronie internetowej w dniu 23 kwietnia 2020 roku podano nieprawdziwe informacje:

Nie jest prawdą, że w Rejonowym Przedsiębiorstwie Zieleni i Usług Komunalnych sp. z o.o. w Kielcach pełniącym obowiązki prezesa jest Wojciech Ziach. Wojciech Ziach jest członkiem Zarządu spółki.

Reklama