Caritas i żołnierze WOT wspólnie pomagają potrzebującym

Data publikacji: 23.04.2020 14:39
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.04.2020 Kielce. Żołnierze WOT pomagają w Caritas rozdawać potrzebującym paczki żywnościowe

23.04.2020 Kielce. Żołnierze WOT pomagają w Caritas rozdawać potrzebującym paczki żywnościowe
Fot. WOT

Kolejne paczki z żywnością trafiły dziś do osób potrzebujących. Rozdawali je w punkcie pomocy doraźnej przedstawiciele Caritas Diecezji Kieleckiej oraz żołnierze z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas informuje, że w paczkach znajdują się podstawowe produkty spożywcze. Są tam m.in. gotowe dania, chleb, wędlina oraz napoje.

- Te osoby zazwyczaj nie mają możliwości przygotować sobie posiłki z produktów, które wymagają obróbki termicznej - zauważa.

Porucznik Marcin Kowal, oficer prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady informuje, że dziś zostało wydanych około 100 paczek, a następne trafią do potrzebujących w kolejnych dniach.

- Do zadań żołnierzy należało m.in. przygotowywanie zestawów. Ponadto ochotnicy pilnują porządku, noszą ciężkie rzeczy oraz pomagają rozdawać paczki. To już nasza trzecia wspólna akcja z Caritas. Z pewnością będą kolejne - dodaje.

Łącznie od początku walki z epidemią, do mieszkańców regionu zostało przekazanych kilkaset paczek z żywnością. Dla przykładu, przed świętami rozdano prawie 700 zestawów dla mieszkańców Kielc i okolicy, z czego ponad połowa została rozwieziona do domów seniorów i osób chorych.

Reklama