Radny Stępniewski pyta o możliwe dyscyplinarki w RPZiUK

Data publikacji: 23.04.2020 17:22
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Galeria Planty Kielce

Galeria Planty Kielce
Kielce. 24.04.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kwestia możliwego zwolnienia dyscyplinarnego trzech pracowników Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach wybrzmiała podczas czwartkowej sesji rady miasta.

Pytanie do prezydenta w tej sprawie skierował radny Prawa i Sprawiedliwości Marcin Stępniewski. Jak stwierdził, sytuacja, kiedy jeden z pracowników wspiera przedsiębiorców z Galerii Planty, którzy sprzeciwiali się otwarciu galerii handlowej, a później mówi się o możliwości, jego zwolnienia jest kuriozalna.

- Zaraz po podjęciu decyzji o tym, że galeria pozostanie jednak zamknięta, związki zawodowe w RPZiUK otrzymały informację, że pracodawca będzie chciał złożyć wypowiedzenie w trybie dyscyplinarnym dla trzech pracowników. Takie zachowanie jak zwalnianie ludzi dyscyplinarnie za to, że chcieli pomóc przedsiębiorcom, przypomina mi poprzedni ustrój polityczny - dodaje.

Marcin Stępniewski zaznacza, że nie ma wątpliwości co do tego, że wszelkie decyzje w sprawie funkcjonowania zieleni miejskiej zapadają w ratuszu. Świadczy o tym między innymi ostatni komunikat, jaki wystosowała spółka miejska dotyczący zamknięcia Galerii Planty do 4 maja. Decyzja została podjęta po porozumieniu z prezydentem Wentą.

Na pytanie Marcina Stępniewskiego podczas czwartkowej sesji rady miasta odpowiedział sekretarz ratusza Szczepan Skorupski, który stwierdził, że zarówno on, jak i prezydent nic nie wiedzą o planowanych zwolnieniach.

- Pan prezydent ma pełnie zaufanie do prezesa RPZiUK i oczekuje pozytywnych efektów pracy tej jednostki - mówi Szczepan Skorupski.

Z kolei w rozmowie z Radiem Kielce, Wojciech Ziach pełniący obowiązki prezesa Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach poinformował, że na chwilę obecną żaden z pracowników nie został dyscyplinarnie zwolniony. Odmówił także dalszego komentarza w tej sprawie.

Zwolnieni dyscyplinarnie z Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych mieliby zostać Paweł Zwierzchowski - dyrektor operacyjny RPZiUK, Marian Skorodzień - odpowiedzialny za zieleń w mieście oraz Dominik Skowron - koordynujący akcję „Zima”. Wszyscy są związani ze spółką od kilkunastu lat.

Podobne wiadomości
Reklama