Zwycięzca licytacji odebrał monetę ze skarżyskiego muzeum

Data publikacji: 23.04.2020 17:31
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.04.2020 Skarżysko-Kamienna. Przekazanie monety z licytacji prowadzonej przez Muzeum im. Orła Białego. Na zdjęciu zwycięzca licytacji Tomasz Goryca

23.04.2020 Skarżysko-Kamienna. Przekazanie monety z licytacji prowadzonej przez Muzeum im. Orła Białego. Na zdjęciu zwycięzca licytacji Tomasz Goryca
Fot. Muzeum Orła Białego

Kolekcjonerska moneta z Muzeum im. Orła Białego trafiła do nowego właściciela. Stanowiła przedmiot licytacji, którą zorganizowało Muzeum na rzecz skarżyskiego szpitala.

Zwycięzcą licytacji został pochodzący ze Skarżyska Tomasz Goryca. Wcześniej przelał kwotę 800 zł na konto powiatowej lecznicy.

Oprócz monety ofiarodawca otrzymał od muzeum pisemne podziękowanie oraz zestaw wejściówek i gadżetów. Wyrazy wdzięczności złożyła mu również dyrekcja Szpitala im. Marii Skłodowskiej-Curie.

- Cieszę się, że mogłem dołożyć „małą cegiełkę" i pomóc szpitalowi w tym okresie. Życzę dużo zdrowia i cierpliwości oraz szybkiego powrotu do starej normalności -   powiedział zwycięzca licytacji.

Grzegorz Bień, dyrektor Muzeum przypomniał, że moneta o nominale 10 zł była jedną z najcenniejszych pamiątek z minionego 50-lecia Muzeum. Wybił ją Narodowy Bank Polski w ramach programu „MyPolacy 1918-2018”. Certyfikat monety z wizerunkiem Romana Rybarskiego (cykl „Wielcy Polscy Ekonomiści”) podpisał prezes NBP Adam Glapiński. Całość stała się cegiełką w dziele wsparcia potrzeb Szpitala Powiatowego w jego walce z koronawirusem.

Dla osób, które brały udział w licytacji, ale jej nie wygrały, Muzeum przygotowało zestawy bezpłatnych wejściówek.

Reklama