Rządowe pieniądze na remont dróg w gminie Piekoszów

Data publikacji: 24.04.2020 13:36
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Gmina Piekoszów remontuje drogi z pomocą pieniędzy Funduszu Dróg Samorządowych. Gruntowną przebudowę przejdzie w najbliższym czasie trasa w Łaziskach, na którą już podpisano umowę z wykonawcą.

- Rząd przeznaczył duże pieniądze na drogi gminne i powiatowe. Dzięki centralnemu wsparciu możemy realizować inwestycje, na które nie byłoby nas stać – mówi Zbigniew Piątek, wójt gminy Piekoszów. Wymagająca remontu droga w Łaziskach całkowicie się zmieni.

- Zostaną wykonane: nawierzchnia asfaltowa, jednostronny chodnik, a także odwodnienie – wymienia włodarz. Dodaje, że koszt inwestycji to ponad 3 mln zł.

Na realizację inwestycji, gmina otrzymała dotację rządową wynoszącą połowę tej sumy. W tym roku zostanie przygotowana dokumentacja projektowa, wykonawca zajmie się także wywłaszczeniem gruntu. Prace ziemne powinny rozpocząć się w przyszłym roku.

Wójt podkreśla, że droga w Łaziskach nie jest jedyną inwestycją realizowaną dzięki wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych. W tegorocznym rozdaniu, gmina otrzymała łącznie ponad 7 mln zł na realizację gminnych zadań drogowych. Poza Łaziskami remonty obejmą piekoszowskie ulice.

Ponadto, wspólnie z powiatem gmina przeprowadzi do końca  2022 roku przebudowę dróg powiatowych w Szczukowicach i Brynicy. Jeszcze w tym roku zakończą się z kolei prace w Wincentowie. Zostaną wykonane nakładki asfaltowe, chodniki, a także odwodnienie.

Reklama