PlusLiga organizuje konkurs na drużynę i trenera 20-lecia. Są świętokrzyskie akcenty

Data publikacji: 24.04.2020 17:49
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Profesjonalna Liga Siatkówki w Polsce ma 20 lat. Z tej okazji władze PlusLigi zorganizowały konkurs dla kibiców, których zadaniem jest wybór drużyny 20-lecia. Ponadto wyłoniony zostanie najbardziej wartościowy zawodnik, czyli MVP tych 20 lat i najlepszy trener.

Plebiscytowa kapituła złożona z byłych zawodników, trenerów i działaczy siatkarskich wytypowała po dziesięciu atakujących, rozgrywających i libero oraz po dwudziestu środkowych bloku i przyjmujących, na których można głosować. Ustalono również listę dziesięciu nominowanych trenerów.

W tej stawce są trzy świętokrzyskie akcenty. Wśród szkoleniowców jest pochodzący z Buska-Zdroju Ireneusz Mazur, były zawodnik m.in. AKS Busko-Zdrój i AZS Politechniki Świętokrzyskiej, a później trener kadry narodowej oraz reprezentacji juniorskich i młodzieżowych, z którymi odnosił największe sukcesy: mistrzostwo Europy juniorów w 1997 roku w Izraelu, a rok później złoto na mistrzostwach świata juniorów w Bahrajnie. W PlusLidze prowadził Skrę Bełchatów, z którą wywalczył dwa tytuły mistrza Polski, AZS Częstochowa, gdzie zdobywał dwukrotnie srebrny medal, a także AZS Olsztyn i AZS Politechnika Warszawska.  

W „dziesiątce” atakujących znalazł się wychowanek UMKS Ostrowia Ostrowiec Grzegorz Szymański. Jego największym sukcesem było wicemistrzostwo świata w 2006 roku w Japonii. Natomiast w PlusLidze czterokrotnie zdobywał srebrne, a dwukrotnie brązowe medale mistrzostw Polski.

Natomiast wśród dwudziestu nominowanych przyjmujących jest innych wychowanek UMKS Ostrowia Ostrowiec Radosław Wnuk, który siedmiokrotnie wywalczył mistrzostwo Polski w barwach Skry Bełchatów.

Plebiscyt na stronie PlusLigi potrwa do północy 31 maja. Głosuje się na „czternastkę” meczową, a gracze są ustawiani na boisku według liczby oddanych głosów.

Tagi do tego wpisu
Reklama