Szpital w Czerwonej Górze w poniedziałek wróci do normalnej pracy

Data publikacji: 24.04.2020 19:39
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze
Czerwona Góra. 30.06.2016 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- W tej chwili mamy sytuację epidemiologiczną opanowaną - mówi Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze i zapowiada, że w poniedziałek lecznica ta wróci do normalnej pracy.

Dyrektor wyjaśnia, że na taką decyzję wpłynęły wyniki przeprowadzonych testów.

- Otwieramy oddział IV pulmonologiczno-alergologiczny, którego działalność była zawieszona przez tydzień. Z kwarantanny wraca większość personelu, u którego ponownie przeprowadzone testy dały wynik ujemny - tłumaczy.

Wstrzymane też były przyjęcia na oddział I pulmonologiczny, gdzie pacjenci byli na kwarantannie. U tych osób wyniki testów też są ujemne. Częściowo ograniczona była również działalność oddziału II chorób płuc.

- W tej chwili sytuacja epidemiologiczna jest opanowana. Nie mamy pacjentów z potwierdzeniem koronawirusa. Staramy się też testować personel oraz pacjentów, którzy trafiają do szpitala z podejrzeniem zakażenia - dodaje dyrektor.

Pierwsze przypadki COVID-19 w Czerwonej Górze zostały wykryte w czwartek, 16 kwietnia.

Z kolei dziś po kilku dniach przerwy przyjmowanie pacjentek wznowiło Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka w Kielcach. W sobotę 18 kwietnia pojawiło się podejrzenie, że kobieta, która urodziła dziecko w tej lecznicy, może być chora na koronawirusa.

Rafał Szpak, dyrektor szpitala wyjaśnia, że ostateczny wynik testu potwierdził, że matka i dziecko nie mają infekcji COVID-19.

- W chwili obecnej już szpital funkcjonuje normalnie. Myślę, że to zdarzenie wiele nas nauczyło. Byliśmy w stanie przetrenować określone procedury, ale najważniejsze, że jest bezpiecznie, bo pacjentka nie była zakażona - podkreśla.

Po dwóch godzinach od otwarcia szpitala urodziło się pierwsze dziecko - dziewczynka.

Reklama