Geopark i Eneris zachęcają do sprzątania rezerwatów przyrody

Data publikacji: 25.04.2020 15:33
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Z okazji Dnia Ziemi, który obchodziliśmy 22 kwietnia, kielecki Geopark oraz spółka Eneris Surowce zachęcają mieszkańców do włączenia się w akcję społecznego sprzątania rezerwatów przyrody.

Jak informuje Magdalena Sułek-Domańska, dyrektor do spraw komunikacji w firmie Eneris, mimo trudnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa nie możemy zapominać o cennych przyrodniczo obszarach Kielc, między innymi rezerwatach na Ślichowicach, Wietrzni czy Kadzielni.

- W trzech miejscach chętnie uczęszczanych przez spacerowiczów ustawiliśmy trzy kontenery, do których mieszkańcy mogą wrzucać znalezione odpady. Zachęcamy do tego, aby przy okazji rodzinnego spaceru czy wyjścia z psem zabrać ze sobą dodatkową reklamówkę i pozbierać choć trochę śmieci, które zauważymy podczas aktywności fizycznej. Wydawałoby się, że to niewiele, jednak nawet w czasie codziennego spaceru można uzbierać kilka kilogramów tego, co powinno znaleźć się w koszu - zaznacza.

Michał Poros, kierownik Centrum Geoedukacji, podkreśla, że już widać pierwsze efekty aktywności mieszkańców. Jak zaznacza, w akcję zaangażowali się także pracownicy Geoparku, którzy sprzątają tereny rezerwatów Wietrznia i Ślichowice. W pomoc włączyli się także przedstawiciele tyrolki na Kadzielni oraz radna Katarzyna Zapała.

Zebrane odpady można wrzucić do specjalnych kontenerów przy Parku Kadzielnia od strony ul. Krakowskiej, przy Rezerwacie Wietrznia od strony ul. Daleszyckiej przy budynku Centrum Geoedukacji oraz przy Rezerwacie Ślichowice od strony ul. Kazimierza Wielkiego. Akcja społecznego sprzątania rezerwatów przyrody w Kielcach potrwa do środy, 29 kwietnia.

Tagi do tego wpisu
Reklama