Wiceminister sportu Anna Krupka: wracamy do normalności

Data publikacji: 25.04.2020 16:23
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wiceminister sportu Anna Krupka

Wiceminister sportu Anna Krupka
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Wracamy do normalności - tak decyzję o częściowym uruchomieniu sportu zawodowego i powszechnego komentuje wiceminister sportu Anna Krupka.

Świętokrzyska parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że stopniowe łagodzenie restrykcji i ograniczeń z powodu pandemii koronawirusa możliwe jest dzięki skutecznym działaniom państwa w początkowej fazie epidemii.

- Bez wątpienia kroki podejmowane przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego są bardzo dobrze oceniane przez ekspertów i epidemiologów także tych z zagranicy. Eksperci wskazują Polskę jako przykład skutecznych działań zmniejszających zagrożenie epidemią. Dzięki wcześnie podjętym środkom, możemy dziś stopniowo łagodzić ograniczenia w wielu dziedzinach, zarówno jeżeli chodzi o gospodarkę jak również sport - dodaje.

Anna Krupka przypomina, że już 4 maja częściowo odmrożone zostaną sportowe obostrzenia na obiektach otwartych, takich jak orliki, boiska szkolne czy korty tenisowe, jednak z zachowaniem limitu maksymalnie sześciu osób.

- Ponadto od 4 maja uruchomimy działalność pierwszych ośrodków przygotowań olimpijskich. Umożliwi to realizację indywidualnych treningów w sportach zawodowych - wyjaśnia.

Trzecim etapem odmrażania sportu będzie umożliwienie prowadzenia zajęć sportowych w zamkniętych salach i halach z udziałem maksymalnie sześciu osób oraz zezwolenie na treningi grupowe w sportach zawodowych.

Wiceminister sportu podkreśla, że równie istotne jest przywrócenie rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy, które zaplanowano na 29 maja oraz ekstraligi żużlowej, która ma powrócić 12 czerwca. Rozgrywki ligowe odbywać się będą bez udziału publiczności.

Podobne wiadomości
Reklama