Ksiądz kupił materiał, w OHP szyją maseczki

Data publikacji: 26.04.2020 11:56
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Starachowice. Maseczki i czepki szyte w OHP. Na zdjęciu ksiądz Dariusz Maciejczyk i Agnieszka Kuś, dyrektor OHP

Starachowice. Maseczki i czepki szyte w OHP. Na zdjęciu ksiądz Dariusz Maciejczyk i Agnieszka Kuś, dyrektor OHP
Fot. Facebook/Agnieszka Kuś

Szycie maseczek ochronnych w ostatnich tygodniach jest popularną formą pomocy zarówno dla medyków, jak i mieszkańców. Bezpłatne maseczki rozdają samorządy, firmy, a w parafii w Osinach w gminie Mirzec ochronę dla swoich parafian zamówił proboszcz.

Ksiądz Dariusz Maciejczyk skorzystał z pomocy starachowickiego ośrodka szkolenia i wychowania Ochotniczych Hufców Pracy. Maseczki szyją pracownicy placówki. Agnieszka Kuś, dyrektor OHP, zaznacza, że ksiądz Maciejczyk kupił materiał i wszystkie potrzebne akcesoria do uszycia 350 maseczek. Praca została wykonana bezpłatnie, a maseczki trafią do parafian w Osinach.

Pracownicy OHP mają ułatwione zadanie w pracy, bo w szkole jest pracownia krawiecka. Instruktorzy wykorzystują więc maszyny do szycia, na których na co dzień szkolą się uczniowie.

Dzięki współpracy ze starachowicką grupą Widzialna Ręka OHP, 600 maseczek przekazano do szpitala, a teraz szyte są czepki medyczne. To z kolei pomysł Stowarzyszenia Kieleccy Patrioci. Grupa kupiła materiał i wykroiła z niego elementy konieczne do uszycia czepków. Nici do uszycia przekazało jedno z prywatnych przedsiębiorstw ze Starachowic. Gotowe czepki trafią w części do szpitala w Starachowicach, a część zagospodarują Kieleccy Patrioci.

Starachowice. Maseczki i czepki szyte w OHPFot. Facebook/Agnieszka Kuś

Tagi do tego wpisu
Reklama