Mieszkańcy Koprzywnicy ruszyli na pomoc mieszkańcom DPS-u

Data publikacji: 27.04.2020 14:45
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.04.2020. Koprzywnica. Pomoc od mieszkańców gminy Koprzywnica dla Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu

27.04.2020. Koprzywnica. Pomoc od mieszkańców gminy Koprzywnica dla Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Pensjonariusze i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu otrzymali od mieszkańców gminy Koprzywnica zapas żywności, środków chemicznych oraz sprzęt AGD.

Zbiórka odbywała się przez kilka dni z inicjatywy burmistrz Koprzywnicy Aleksandry Klubińskiej.

- Ludzie przekazali m.in. jabłka, buraki, ziemniaki i inne płody rolne. Oprócz tego produkty o przedłużonym terminie spożycia jak np. cukier, ryż, kaszę, mąkę, olej i makarony.

Burmistrz stwierdziła, że solidarność z osobami potrzebującymi pomocy jest bardzo ważna dla mieszkańców miasta i gminy Koprzywnica  za co jest im bardzo wdzięczna.

- Wiedziałam, że akcja przyniesie tak wspaniały skutek, ponieważ mam to szczęście, że wokół mnie są ludzie wyjątkowi, wrażliwi na drugiego człowieka. To nie pierwsza tak udana akcja charytatywna w Koprzywnicy - dodała Aleksandra Klubińska.

Agnieszka Klimkiewicz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu powiedziała, że zaskoczona jest falą dobroci. Dzięki darom odciążony zostanie budżet tej instytucji, w którym liczy się każda złotówka. W Domu Pomocy Społecznej mieszka 105 pensjonariuszy. Pracowników jest około 70.

Przedsiębiorca Sławomir Gągorowski przekazał dla Domu Pomocy Społecznej m.in. drobny sprzęt - żelazko, opiekacz, toster oraz ręczniki. Powiedział, że w tym trudnym czasie epidemii trzeba być razem i wzajemnie się wspierać. Nie wszystkie firmy działają, ale te, które mogą powinny dołączać do takich inicjatyw, bo dzięki temu wiele dobra może powstać wspólnymi siłami.

W Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu nie brakuje obecnie niczego, ale na bieżąco są zużywane środki ochrony osobistej  w postaci maseczek, rękawiczek, płynu dezynfekującego i kombinezonów, które przydadzą się w każdych ilościach.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama